Tema osme rasprave na predmetu

Obaveštavamo studentkinje i studente master studija koji učestvuju u realizaciji programa predavanja i vežbi na predmetu Politika otpora i teorija građanske neposlušnosti da će osma rasprava na predmetu biti realizovana u utorak, 24. decembra od 19:00 do 20:30h u slušaonici 3 na Fakultetu političkih nauka. Sledi literatura preporučena za čitanje:

1. Jirgen Habermas, "Građanska neposlušnost - test za demokratsku pravnu državu" u: Gledišta, Beograd. Tekst je dostupan u elektronskoj formi na internet stranici predmeta;

2. Džon Rols, Teorija pravde, VI glava. Tekst je dostupan u elektronskoj formi na engleskom jeziku na internet stranici predmeta (John Rawls, A Theory of Justice, chap. VI, Cambridge, Massachusetts, Harvard University Press).